Czy uprawianie seksu w trakcie okresu jest możliwe?

Czy uprawianie seksu w trakcie okresu jest możliwe?

Kobiety w trakcie okresu zazwyczaj unikają kontaktów w sferze seksualnej. Warto jednak wiedzieć, że istnieje sporo par, które nie mają żadnych oporów przed tym, by uprawiać seks nawet w trakcie “tych dni”. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, czy z medycznego punktu widzenia uprawianie seksu w trakcie miesiączki jest dozwolone. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Czy można uprawiać seks w trakcie miesiączki?

Każda kobieta ma swoje preferencje. Są panie, które uważają, że miłosne igraszki w trakcie miesiączki to najlepsze, co może je w tym czasie spotkać. Z kolei inne preferują zupełnie inne formy spędzania czasu, a seks wolą pozostawić na czas, gdy krwawienie już minie. Są również takie kobiety, które na współżycie podczas miesiączki decydują się niezwykle rzadko. Podstawowa kwestia, która decyduje o tym, że kobiety unikają seksu w trakcie miesiączki, to z pewnością higiena oraz wrażenia estetyczne. Są mężczyźni, którzy nie są w stanie uprawiać seksu, jeżeli mają jednocześnie kontakt z krwawieniem menstruacyjnym. Panowie są wręcz obrzydzeni widokiem krwi, co skutecznie uniemożliwia odbycie stosunku seksualnego. Jak wiadomo, każda kobieta ma do czynienia z krwią co miesiąc, dlatego ten widok nie jest dla nich niczym niezwykłym. 

Okazuje się jednak, że także panie bardzo często uważają, że seks podczas miesiączki jest czymś niehigienicznym oraz mało estetycznym. Jeden z najważniejszych argumentów podnoszonych przez kobiety za rezygnacją z pożycia seksualnego w czasie miesiączki to oczywiście samopoczucie. Panie uskarżają się podczas okresu na bardzo mocne bóle w trakcie miesiączki oraz borykają się ze sporymi wahaniami nastrojów. Zdarza się, że kobiety podczas miesiączki czują się bardzo nieatrakcyjne a nawet opuchnięte. Każdy z tych elementów ma ogromny wpływ na to, że panie jak ognia unikają kontaktów seksualnych podczas miesiączki. Ich partnerzy powinni to uszanować.

Dlaczego kobiety decydują się na uprawianie seksu w trakcie miesiączki?

Istnieje także spore grono kobiet, które bardzo chętnie uprawia seks w trakcie miesiączki. Jest to spowodowane tym, iż uprawianie miłości w tym czasie zapewnia im jeszcze większe doznania seksualne niż zazwyczaj. Jest to uwarunkowane działaniem gospodarki hormonalnej w kobiecym organizmie. W trzecim lub czwartym dniu cyklu menstruacyjnego rośnie poziom estrogenu i testosteronu, co powoduje, że kobieta ma o wiele większą ochotę na miłosne igraszki niż zazwyczaj. Wiele pań podkreśla, że ich orgazmy w trakcie miesiączki są wręcz kosmiczne. Jest to spowodowane przede wszystkim większą ilością krwi w narządach płciowych. Dzięki temu wszystkie bodźce są znacznie spotęgowane. Inny powód dla którego kobiety lubią seks w trakcie miesiączki polega na tym, że uprawianie seksu zmniejsza u nich ból w okolicach podbrzusza oraz poprawia im nastrój. Istnieje także wiele par, które uprawiają seks w trakcie okresu ponieważ uważają, że to najlepiej cementuje ich związek. Partnerzy nie wstydzą się swoich ciał, dlatego oddają się sobie zawsze, kiedy mają na to ochotę.

Czy uprawianie seksu w trakcie miesiączki jest zdrowe?

Specjaliści z zakresu medycyny wskazują, że uprawianie seksu w trakcie miesiączki jest jak najbardziej możliwe. Istnieje jednak istotny warunek: partnerzy muszą akceptować swoje ciała. Jeżeli widok krwi działa na mężczyznę bardzo negatywnie, to zapewne odbycie stosunku będzie dla niego bardzo trudnym, niewykonalnym wręcz zadaniem. W celu uniknięcia zakażenia pochwy w trakcie stosunku podczas menstruacji niezbędne jest zachowanie wszystkich zasad higieny. Mężczyzna powinien nałożyć na członka także prezerwatywę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *