Dlaczego pojawia się poranny wzwód a w czasie stosunku seksualnego jest osłabiony?

Dlaczego pojawia się poranny wzwód a w czasie stosunku seksualnego jest osłabiony?

U każdego dojrzałego seksualnie mężczyzny podniecenie seksualne przejawia się w powiększeniu penisa, staje się trwałe i elastyczne. Ale pod wpływem różnych czynników mężczyźni mają do czynienia ze słabą erekcją lub jej całkowitym brakiem. Mężczyźni często zadają pytania: Co to jest normalna erekcja? Dlaczego osiągam poranny wzwód a w czasie stosunku seksualnego wzwód jest osłabiony? Takie niepewności są całkiem uzasadnione, ponieważ stan erekcji można uznać za wskaźnik stanu zdrowia fizycznego i równowagi psychicznej mężczyzny.

Jakie rodzaje erekcji odczuwa mężczyzna?

Psychologia nie ma z tym nic wspólnego, w żadnych okolicznościach nie ma normalnej erekcji. Istnieją 2 rodzaje erekcji: spontaniczna (poranna) i podczas aktów seksualnych. Jeśli wzwód występuje w obecności standardowych bodźców seksualnych, w otoczeniu intymnym, uważa się go za odpowiedni. Erekcja, która następuje bez erotycznej atmosfery i bodźców do stosunku płciowego, nazywana jest spontaniczną. Często zdarza się to zaraz po przebudzeniu się rano, na tle podwyższonego poziomu testosteronu we krwi.

Przyczyny porannej erekcji

Podczas erekcji ciała gąbczaste i jamiste w męskim narządzie płciowym wypełniają się krwią i powiększają to naturalny proces. Wbrew powszechnemu przekonaniu poranna erekcja wcale nie wskazuje na podniecenie seksualne mężczyzny. Powstaje mimowolnie i jest spowodowana procesami wewnętrznymi. Co zrobić, jeśli nie ma porannej erekcji? Od późnego okresu dojrzewania poranne erekcje stają się regularne. Towarzyszą mężczyźnie do około 50 roku życia. Przy doskonałej kondycji fizycznej i braku chorób częstotliwość mimowolnych erekcji pozostaje na mniej więcej tym samym poziomie, nawet, przy 70, ale jest to wyjątek.

Jeśli erekcje zaczęły zanikać z powodu wieku, to jest to normalne i nie należy się martwić, ale warto skonsultować się z urologiem, z biegiem lat wzrasta ryzyko zapalenia gruczołu krokowego i nowotworu, czego jednym z objawów są problemy z potencją. W młodym wieku brak porannych erekcji przez kilka miesięcy jest niepokojący. Jeśli nie było długotrwałego stresu i braku snu, który mógłby powodować problem, trzeba udać się do specjalisty. Przyczyną może być brak równowagi hormonalnej, słaba funkcja naczyniowa.

A co w przypadku zaburzeń erekcji?

Nierzadko zdarza się, że mężczyzna ma poranną erekcję z psychogennym zaburzeniem erekcji i nie ma problemów z masturbacją. Kiedy psychologia nie ma z tym nic wspólnego, w żadnych okolicznościach nie ma normalnej erekcji. Wśród organicznych przyczyn zaburzeń erekcji najczęstszą jest patologia naczyniowa: albo słaby przepływ krwi tętniczej do prącia, albo stagnacja krwi. W pierwszym przypadku erekcja jest bardzo trudna, a jej, jakość jest słaba.

W drugiej wersji wręcz przeciwnie, męski organ szybko przechodzi w stan pełnej gotowości bojowej, ale stan ten kończy się tak szybko, że czasami mężczyzna nie zdążył jeszcze rozpocząć penetracji pochwy. Takie zaburzenia mogą wystąpić, gdy mężczyźni są narażeni na zagrożenia zawodowe, na przykład wśród kierowców: nieregularne godziny pracy, systematyczne przegrzanie, hipotermia, wibracje. W chorobach: zapalenie wsierdzia, miażdżyca dużych tętnic, żylaki. Mężczyźni oraz ich partnerki powinni być świadomi negatywnego wpływu wymuszonych przerw w czynności seksualnej na ich ogólne samopoczucie.

Leczenie problemów z erekcją

Dlaczego zdarza się, że jest poranna erekcja, ale występują problemy z erekcją podczas seksu? Dlaczego jest erekcja z samozadowoleniem, ale nie z partnerem? Często mężczyźni nazywają wszystkie niepowodzenia w życiu seksualnym impotencją. To absolutnie nieprawda. Ponieważ impotencja jest stanem patologicznym, w którym mężczyzna w zasadzie nie może w żadnych okolicznościach nie może odbyć stosunku seksualnego. Oznacza to, że w rzeczywistości jest to choroba, która zresztą jest dość rzadka. Kiedy problemy z erekcją są sporadyczne, epizodyczne lub nawet systematyczne, nazywane są zaburzeniami erekcji i są doskonale leczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *