Jak przygotować się do pierwszego razu?

Jak przygotować się do pierwszego razu?

Inicjacja seksualna to niezwykle ważny moment w życiu każdego człowieka. Aby pierwszy raz przebiegł bez niespodzianek oraz zapewnił partnerom jak najwięcej satysfakcji, warto pamiętać o kilku wyjątkowo istotnych kwestiach. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak przygotować się do pierwszego razu. 

Kiedy zdecydować się na pierwszy raz?

Powyższe pytanie zadaje sobie mnóstwo osób. Warto wiedzieć, że aktualne badania wskazują, że wiek inicjacji seksualnej Polaków z roku na rok maleje. Tendencja ta dotyczy przede wszystkim kobiet, u których średni wiek inicjacji seksualnej wynosi około 17 lat. Jeszcze kilka lat temu było to 19 lat. Pierwszy raz to niezwykle ważny moment dla psychiki każdego człowieka. Specjaliści podkreślają, że decyzja o pierwszym współżyciu powinna być podjęta w sposób rozsądny i przemyślany, a nie pod wpływem emocji czy za sprawą nadużywania alkoholu lub innych używek. Osoba, która decyduje się na rozpoczęcie współżycia, powinna być pewna, że jej partner jest odpowiednią do tego osobą. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje wiążą się z uprawianiem seksu. Oprócz odpowiedniego wyboru partnera równie ważne jest zastosowanie właściwej metody antykoncepcji. Bez tego jedna chwila przyjemności może spowodować, iż dojdzie do zapłodnienia. Jego owocem będzie przyjście na świat dziecka. Nie każdy z nas jest gotowy na to, by zostać rodzicem w wieku 17 lat. Aby się przed tym uchronić, przed rozpoczęciem współżycia należy pamiętać o kilku wyjątkowo ważnych kwestiach.

Czy pierwszy raz boli?

Mnóstwo osób, które nigdy w przeszłości nie uprawiało jeszcze seksu, zastanawia się nad tym, czy pierwszy raz boli. Najwięcej mówi się o krwawieniu następującym po zakończonym pierwszym razie. Zazwyczaj krwawienie jest jednak wyjątkowo małe, dlatego partnerzy nie powinni go nawet zauważyć. Na ilość krwi po stosunku ma wpływ przede wszystkim budowa błony dziewiczej oraz wszystkich narządów płciowych u kobiety. Przed rozpoczęciem współżycia bardzo istotne, jest to, by zadbać o prawidłową atmosferę. Dzięki niej partnerzy wprawią się w odpowiedni nastrój, a cały stosunek przebiegnie w sposób prawidłowy. Nawet jeżeli u kobiety pojawi się lekki ból czy krwawienie, to nie trzeba się obawiać, ponieważ jest to rzecz normalna podczas pierwszego razu.

Podczas uprawiania seksu po raz pierwszy nie należy się spieszyć. Warto dać sobie odpowiednio dużo czasu na to, aby zapoznać się ze swoimi ciałami. Partnerzy muszą zweryfikować, jakie pieszczoty dają im najwięcej przyjemności. Przed rozpoczęciem miłosnych igraszek można wypić na przykład kieliszek wina. W żadnym wypadku nie wolno się jednak upijać oraz stosować innych używek. Duża ilość środków odurzających powoduje, że człowiek nie jest w stanie podejmować racjonalnych decyzji. Pierwszy raz powinien przebiegać w sposób harmonijny i spokojny, dlatego należy go przeżyć bez nadmiaru alkoholu oraz innych środków odurzających.

Zabezpieczenie to podstawa

Decyzja o rozpoczęciu współżycia nie może być podjęta pod wpływem chwili. Partnerzy powinni zadbać w szczególności o optymalne zabezpieczenie. Sposób zabezpieczenia pełni niezwykle ważną rolę. Jeśli zapomni się o tej kwestii, pierwszy stosunek seksualny w życiu może zaowocować zajściem w ciążę. Nie każdy przecież chce zostać rodzicem przed 20-tką. Najpopularniejszą metodą antykoncepcji są prezerwatywy. Mężczyzna, który chce uprawiać seks z prezerwatywą, w pierwszej kolejności powinien poćwiczyć jej zakładaniem aby nabrać wprawy. Z kolei, gdy kobieta chce zastosować tabletki antykoncepcyjne, powinna tydzień przed pierwszym razem udać się do ginekologa w celu uzyskania recepty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *