Oto kilka powodów, dla których możesz nie mieć ochoty na seks

Oto kilka powodów, dla których możesz nie mieć ochoty na seks

Często na forach internetowych i różnego rodzaju portalach, możemy przeczytać wpisy panów, wylewających żale na temat tego, że ich partnerki straciły zainteresowanie życiem seksualnym lub nie są w ogóle skłonne do jakichkolwiek eksperymentów. Tego typu zachowanie, zamiast rozmowy z partnerką nie należy do najbardziej dojrzałych, a jeszcze gorzej jest, gdy panowie obwiniają swoje kobiety, które same mogą nie wiedzieć co jest przyczyną tak szybkiego spadku ich libido. Drogie panie, to że nie zawsze macie ochotę na zbliżenia, jest całkowicie normalne i nie musicie czuć się winne. Nie mniej jednak, warto wiedzieć, co może taki stan spowodować.

Jesteście poddane działaniu stresu

To prawda, panom wystarczy z reguły kilka sekund, a są już w pełnej gotowości do zbliżenia. W stanie silnego podniecenia, mózg panów szybko i w dużych ilościach wydziela tak zwaną wazopresynę, która dodatkowo pobudza go do aktywności seksualnej. Kobiety jednak są bardziej skomplikowane. Nie wystarczy jeden, mały bodziec, by urósł w nich apetyt na seks. To co panie robiły cały dzień, to jak panie przez cały dzień się czuły, przekłada się na to, czy mają ochotę na seks, czy też wolą tej nocy sobie to odpuścić. Kobiety nie mają przełącznika, który wprowadzi ich w odpowiedni nastrój.

Jeśli jesteś więc zapracowana, a także spadł na ciebie milion domowych obowiązków, to trudno sobie wyobrazić, byś po całym stresującym dniu, miała jeszcze ochotę na zbliżenia z partnerem. Oczywiście, musisz się wyluzować, odpocząć, a także poczuć odpowiedni klimat, by wróciła ci ochota na łóżkowe igraszki. Możesz więc znaleźć rytuały, dopasowane do ciebie, które pomogą ci się odprężyć. Dobrym sposobem jest wyeliminowanie z pola widzenia wszystkich tych rzeczy, które nagminnie przypominają ci o pracy. Wyłącz komputer i wycisz telefon, a także posłuchaj ulubionej muzyki.

Przyjmujesz doustną antykoncepcję hormonalną

Antykoncepcja hormonalna to prawdziwie złoty środek. Możecie cieszyć się pełnią zbliżenia, bez obawy o niechcianą i nieplanowaną ciąże. Pigułki antykoncepcyjne na pewno sprawiają, że oboje z partnerem czujecie się beztrosko, a w waszej sypialni w odstawkę poszły wszelkie ograniczenia. Nie mniej jednak hormonalna antykoncepcja ma też drugą, ciemną stronę. Może ona znacząco osłabić twoją ochotę na seks. Hormonalne środki antykoncepcyjne, mogą zmniejszyć w twoim organizmie poziom tak zwanego wolnego testosteronu. Niektóre kobiety takie spadki odczuwają nad wyraz mocno, a to przekłada się nawet na totalny brak ochoty na seks.

Dodatkowo pigułki wpływają na poziom estrogenu, szczególnie w środku cyklu, który odpowiada za owulację, a także wpływa na kobiece libido. Rozwiązaniem może być rozmowa z lekarzem, o tym że ten typ antykoncepcji, nie wpływa na ciebie pozytywnie i być może taką metodę należy zmienić, by nie odbierała ci całej ochoty na seks.

Dosłownie, nie masz nastroju na igraszki

Okazuje się, że stany depresyjne przytrafiają się paniom nad wyraz często. Może przerodzić się to w ogólną postać depresji, co skutkuje tym, że tracimy zainteresowanie współżyciem seksualnym. Jeśli dodatkowo mamy zdiagnozowaną tego typu chorobę, na pewno przyjmujemy leki przeciwlękowe, a także leki, które mają pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój. Inihinitory wychwytu, czyli serotoniny mogą z kolei nieść za sobą skutki uboczne w postaci utraty zainteresowania seksem. Kobiety natychmiast mogą więc odczuć spadek libido. Warto więc porozmawiać ze swoim lekarze, który być może znajdzie inny lek, który nie będzie powodował aż takich skutków ubocznych lub zaleci dodatkowe leki, które to zniwelują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *